✔ Економично пакување од 1000мл

✔ Лесната формула нежно ја чисти и смирува чувствителната бебешка кожа со природна камилица

✔ Ја храни и навлажнува бебешката кожа после секое капење

✔ Кожата ја прави мека и нежна и притоа не ја суши

✔ Кремастата мека пена има пријатен мирис и нуди задоволство при бањањето за целото семејство без солзи

✔ Jа поддржува природната заштитна функција на чувствителната бебешка кожа

✔ Не содржи минерални масла, конзерванси и мириси кои предизвикуваат алергии

✔ Ги минимизира алергиските реакции

✔ Дерматолошки потврдена толерантност со кожата. Бубхен е препорачан од акушерките и педијатрите

 

Начин на употреба:

Притиснете 2-3 пати од купката во кадата со температура на водата до 36°Ц. Промешајте ја водата и измијте го бебето. Времетраење на бањањето 5 – 7 минути.
За доенчиња (од раѓање) и за целото семејство.

Сите производи за нега од Бубхен се тестирани и препорачани од страна на германското здружение за помош при алергии.

Нашето ветување за заштита на кожата:

Повеќе од 50 години Бубхен произведува производи за нега за заштита на чувствителната бебешка кожа. Интензивни истражувања, строги контроли, нашиот најдобар квалитет и темелна селекција на природни активни состојки за нега е нашето ветување за вас.