✔ Лесната формула со природна камилица и пченичен протеин нежно ја чисти бебешката коса и глава и го зајакнува влакното.

✔ Косата добива свиленкаст сјај и станува лесна за чешлање. Не предизвикува солзење на очите.

✔ Не содржи минерални масла и бои.

✔ ПХ неутрален

✔ Идеално за употреба и кај возрасни

✔ Ги минимизира алергиските реакции

✔ Дерматолошки потврдена толерантност со кожата. Бубхен е препорачан од акушерките и педијатрите

 

Начин на употреба:

Нанесете количина еднаква на големина на лешник на косата. Втријте го во косата и потоа темелно исплакнете со вода.
За доенчиња (од раѓање) и за целото семејство.

Сите производи за нега од Бубхен се тестирани и препорачани од страна на германското здружение за помош при алергии.

Нашето ветување за заштита на кожата:

Повеќе од 50 години Бубхен произведува производи за нега за заштита на чувствителната бебешка кожа. Интензивни истражувања, строги контроли, нашиот најдобар квалитет и темелна селекција на природни активни состојки за нега е нашето ветување за вас.