✔ Лесната формула со шеа путер и пантенол брзо се абсорбира, ја навлажнува нежната бебешка кожа 24 часа и го спречува прекумерното губење на влага од кожата

✔ Ја смирува кожата и ја прави нежна и мека

✔ Сончогледовото масло ја поддржува природната заштитна функција на кожата

✔ Идеално за употреба и кај возрасни

✔ Не содржи минерални масла, конзерванси, бои и миризливи состојки кои предизвикуваат алергии

✔ Ги минимизира алергиските реакции

✔ Дерматолошки потврдена толерантност со кожата. Бубхен е препорачан од акушерките и педијатрите

 

Начин на употреба:

Нанесете мала количина од Бубхен беби млекото на памучен туфер или на рака и размачкајте тенок слој по целото тело. Отстранете го вишокот со памучен туфер.
За доенчиња (од раѓање) и за целото семејство.

Сите производи за нега од Бубхен се тестирани и препорачани од страна на германското здружение за помош при алергии.

Нашето ветување за заштита на кожата:

Повеќе од 50 години Бубхен произведува производи за нега за заштита на чувствителната бебешка кожа. Интензивни истражувања, строги контроли, нашиот најдобар квалитет и темелна селекција на природни активни состојки за нега е нашето ветување за вас.