✔ Екстра меки влажни марамици за чувствителна кожа

✔ Ги намалува иритациите на бебешката кожа

✔ Содржи алое вера и природна камилица

✔ Нежно чистење од глава до пети

✔ Без солзи

✔ Не содржи мириси, бои, минерални масла и конзерванси

✔ Ги минимизира алергиските реакции

✔ Дерматолошки потврдена толерантност со кожата. Бубхен е препорачан од акушерките и педијатрите

 

За доенчиња (од раѓање)

Сите производи за нега од Бубхен се тестирани и препорачани од страна на германското здружение за помош при алергии.

Нашето ветување за заштита на кожата:

Повеќе од 50 години Бубхен произведува производи за нега за заштита на чувствителната бебешка кожа. Интензивни истражувања, строги контроли, нашиот најдобар квалитет и темелна селекција на природни активни состојки за нега е нашето ветување за вас.