✔ Богатата формула со органски невен интензивно ја негува сувата бебешка кожа

✔ Невенот е познат по својот смирувачки ефект што го дава на кожата

✔ Ја негува и смирува чувствителната кожа кај бебињата и возрасните

✔ Jа поддржува природната заштитна функција на чувствителната бебешка кожа

✔ Сертифициран органски невен од 100% контролиранo одгледување

✔ Не содржи минерални масла, конзерванси, бои и мириси кои предизвикуваат алергии

✔ Ги минимизира алергиските реакции

✔ Дерматолошки потврдена толерантност со кожата. Бубхен е препорачан од акушерките и педијатрите

 

Начин на употреба: После миење и капење, наутро и навечер или пред секое излегување, нанесете тенок слој од кремата на лицето(одбегнувајте го пределот околу очите).
За доенчиња (од раѓање) и за целото семејство.

Сите производи за нега од Бубхен се тестирани и препорачани од страна на германското здружение за помош при алергии.

Нашето ветување за заштита на кожата:

Повеќе од 50 години Бубхен произведува производи за нега за заштита на чувствителната бебешка кожа. Интензивни истражувања, строги контроли, нашиот најдобар квалитет и темелна селекција на природни активни состојки за нега е нашето ветување за вас.