✔ Оптимална нега за чувствителната детска кожа и коса со активни природни состојки

✔ Ги минимизира алергиските реакции

✔ Нежната формула со алое вера, пантенол и пченичен протеин нежно ја чисти детската кожа и коса и го зајакнува влакното. Косата станува лесна за чешлање и добива свиленкаст сјај.

✔ Пријатниот мирис гарантира задоволство при бањањето без солзи

✔ Не содржи парафин, минерални масла и мириси кои предизвикуваат алергии

✔ ПХ неутрално

✔ Дерматолошки потврдена толерантност со кожата. Бубхен е препорачан од акушерките и педијатрите

 

Начин на употреба: Нанесете неколку капки од шампонот на рака а потоа нанесете на косата или кожата. Потоа исплакнете со топла вода.
За деца од 3 годишна возраст.

Сите производи за нега од Бубхен се тестирани и препорачани од страна на германското здружение за помош при алергии.

Нашето ветување за заштита на кожата:

Повеќе од 50 години Бубхен произведува производи за нега за заштита на чувствителната бебешка кожа. Интензивни истражувања, строги контроли, нашиот најдобар квалитет и темелна селекција на природни активни состојки за нега е нашето ветување за вас.